NA CODZIEŃ WARTE UWAGI PODRÓŻE
July 1, 2009 in Azja, Podróże, Singapur

Do Singapuru wjeżdżamy w fotelach wielkości kanapy. Wysadzają nas na ulicy, której nikt nie potrafi zidentyfikować. Chcemy spytać o drogę, ale nie ma kogo. Na drogach i chodnikach pustki. Jest jakaś 17:00.

Na rynku obok hostelu zorganizowano grupowe wykańczanie. Około 100 osób tańczy przez kilka godzin ten sam układ. Wyglądają na pełnych entuzjazmu i energii. Za posiadanie narkotyków grozi publiczna chłosta a następnie kara śmierci, więc to raczej efekt naturalny.

Na tym samym placu przez całe dni starsi Chińczycy grają w chińskie szachy.

Nie można żuć gumy. Za niespuszczenie wody podobno $100 grzywny. Miasto wydaje się sterylne, bezpieczne i proste w obsłudze. W efekcie chodzę sama po północy i nie czuję obawy przed wejściem w ciaśniejszą boczną uliczkę.

Na Sentosa Island wspinamy się na drewnianą wierzę i zasypiamy na ziemi. Ludzie grzecznie nas obchodzą, nie dostajemy mandatu. Wyspa jest iście turystyczna i bardzo droga, prócz małpy ze spuchniętym odwłokiem nie robi piorunującego wrażenia. Radosnym elementem było znalezienie na ziemi S$10, które zafundowały nam lunch.

W trakcie jednego z nocnych safari po Singapurze siadamy przez chwile na koncercie filipińskiego duetu Outerhope. Dostajemy kilka tipów odnośnie Filipin i podziwiamy światła miasta odbijające się w wodzie.

Singapur to jedno z tych miejsc, w którym mogłabym mieszkać, choć z tego co słyszałam, po kilku spędzonych tu dniach nie odczułam jeszcze absurdalności niektórych z zakazów/przepisów.

Na pewno jest to kraj, w którym doznać można zakupowego szaleństwa. Nie ma marki, której nie odnajdzie się na Orchard Road. Moje 3 koszulki i 2 pary spodenek były przez chwile pod poważnym zagrożeniem wymiany…

T wymiguje się pod pretekstem pracy, ja w deszczu chodzę i patrzę, co sie dzieje naokoło. Świątynie są pełne wiernych, zarówno te chińskie jak i hinduskie. Ulice śliskie, targowiska tłoczne, jedzenie różnorodne. Woda kapie mi z nosa, ludzie się uśmiechają.

 • august

  Ty mogłabyś tam mieszkać.. jesteś wprost stworzona do sterylnych warunków!!! kapanie na ulicę tłuszczem od kiełbasy pieczonej napawa Cie pogardą i niesmakiem!! żucie gumy i paleniu szlugów na ulicy jak czlowiek tez jest bez sensu. pełna zgoda. o jaraniu blantów nawet nie wspomne..

 • http://goldentimesnewwoman.com Marta

  cała ja

 • http://diggin.pl/ tg

  Nastepnym razem obiecuje sobie o wiele mniej pracy, wiecej doswiadczania miasta. Fakt, miasto zacheca do wprowadzki. Pytanie czy to dlatego, ze jest taka przepasc pomiedzy KL a Singapore czy dlatego, ze faktycznie by sie tam dobrze zylo. Pewne jest to, ze wbrew opiniom, to nadal azjatyckie miasto/panstwo i czyms pociaga.

  ps. Singapore zapamietam tez po Star Treku…

 • http://goldentimesnewwoman.com Marta

  wielki fan!

 • labradorianin

  http://do-gory-nogami.blog.pl/ – polecam kontakt do pewnej dziewczyny w Singapurze (Polka z Sydney, maz Ozi)

 • http://goldentimesnewwoman.com Marta

  Juz wyjechaliśmy z Singapore, ale jak tylko wrócimy, na pewno się odezwę. Dziękuję za kontakt :)

NA CODZIEŃ
Notatki z życia codziennego.
WARTE UWAGI
Wszystko co lubię oraz co warte jest chwili Twojej uwagi. Moje inspiracje z różnych dziedzin.
OTRZYMUJ WPISY MAILEM
ODWIEDZAM